23 Kasım 2014 Pazar

BENDEN BİR ŞEYLER (VOL:20)

Eyy uzay boşluğu!
Eyy kendini bulunmaz Hint kumaşı zanneden vasıfsız gezegenler!
Söyleyin bana, hanginiz kalplerimizde Plüton kadar yer edebildiniz? Biz ki kimsesiz gezegenlerin kimsesi, gökten kayan yıldızların yegane dostuyuz! Söyleyin bana, okuldaki cool olmayan tek çocuk gibi dışladığınız ve görmezden geldiğiniz Plüton ne yaptı size?

Ne o? Cevabınız yok mu? Oysa ki haksız yere onu aranızdan soyutlayıp zindanlara mahkum ettiğiniz günleri de iyi biliriz biz! 

Bakın çok enteresan, o kara günlerde Plüton'u unutmayıp destek olan bir avuç kişi de AmaçsızÇocukTtribi'nden çıkmıştı! Yörüngesine dolanan 147 kişi ile bıkmadan ve yılmadan Plüton'un yanında olmaya devam etmişti! Blogda onunla gülüp, onunla hüzünlenmişlerdi! Çünkü kim ne derse desin, Plüton bizim için bir gezegendi! Bu haklı mücadelemizi de senelerdir sürdürdük! Mesele 3-5 gezegen değildi, sen hala anlamadın mı? Şu tatliş gök cismimize, biricik Plütonumuza iade-i itibar yapmakta bu derece geciktiğiniz için kınıyorum sizi! Kimse bizim sabrımızı ve gücümüzü sınamaya kalkmasın! Plüton bir gezegendir ve hep öyle kalacak!!!

***
 • Merhaba yoldaşlar! Uzun süredir aranızda olmayışımın sebebini yukarıdaki efsane konuşma ile eminim ki anlamışsınızdır. Bir süredir NASA ile masa başı müzakereler yapıyordum ve bu müzakereler neticesinde en nihayetinde biricik Plütonumuz yeniden gezegen olarak kabul edildi! Yaklaşık olarak 1.5 aylık yokluğumun sebebi de bu çalışmalarımdı işte. Beni affettiniz mi?
 • ''Genç yazarın hazin sonu'' isimli bir dramaya benziyor hayatım. O kadar çok yazı yazıyorum ki en sonunda o minnaş çekik gözlerim bozuldu. Sadece bilgisayar karşısında taktığım gözlüğüm ise beni adeta bir creatif direktör gibi gösteriyor. Öylesine havalı, öylesine muhteşem (!)
 • Hayatımda çok ilginç şeyler oluyor. Düşünün ki annemin zoruyla çeyiz alışverişlerine falan çıkıyorum. Bu alışverişlerle alakalı olarak bomba bir yazı hazırladım. Az merak et, yayınlayacağım.
 • Bloğa yazı yazmak işlerim nedeniyle zorlaştı ya şimdi, acaba diyorum ses kaydımı eklesem nasıl olur? Valla bak bir duysan sesimi... adsfadsa :)))
 • Yazı bitti.

9 yorum:

 1. geçen gün de ben video çekmeyi düşündüm aynen böyle. bence yapalım böyle şeyler :)

  bu arada ben de anne zoruyla çeyiz alma amaçlı evkura girip 1500tl falan bıraktm.

  YanıtlaSil
 2. @Büşra Bayram: valla 2 aydır benden gidenin haddi hesabı yok :( nasıl bir yokluk halindeyim, sen anlarsın :) bu arada bana da mantıklı geliyor ses-video olayları. sonuçta vakitsizlikten yazmamaktan iyidir.

  YanıtlaSil
 3. ses kaydını bende düşünüyorum tam iki yıldır ama yazmaktan daha zor bence, çünkü bişey olacak konuşurken hadiiii durdur yeniden kaydet, yok efendim kes yapıştır intro ekle filan.. valla zor hiç gözüm almıyor :)

  burdan tüm çeyiz alışverişi yapan hanım kızlarımıza kolay gelsin demek istiyorum.. uzaktan kumandalı araba filan da alınır mı çeyizlik :) alınmalı

  YanıtlaSil
 4. @Atakan Yener: kitaplar da çeyizden sayılmalı bence! :( hayır yani ''çeyiz'' nedir? bunlar beni geren konular :)
  ses kaydı olayında da mesela ben arka plana rahatlatıcı bir müzik eklemeyi düşünürüm asddfs :) konuşurken aklına espri gelince herkesten önce gülen insanım ben :)

  YanıtlaSil
 5. çeyiz nedir harbiden ya.. altın alıp sakla eğer evlenirsen alırsın bişeyler.. olmadı araba alırsın :)

  evet işte o kayıt olayı biraz sıkıntılı, denedim ben.. ayrıca çok konuşan insan olaydım yazmazdım diye düşünüyorum.. ama yapılır yinede denemek lazım en azından :)

  neyse hevesinizi baltalamayayım gittim ben :))

  YanıtlaSil
 6. Uzun bir aradan sonra hoşgeldin. :) bol çeyizler hayırlı kısmetler :)

  YanıtlaSil
 7. @Onur: Hoş buldum :) teşekkür ederim :) siz evlisiniz, deneyimlisiniz elbette :)

  YanıtlaSil
 8. Ne ilginç bir yazı okudum :D Plüton'a ayıp ettiler gerçekten.. Bu arada çeyiz işi için de şimdiden geçmiş olsun :)))))

  YanıtlaSil
 9. Teşekkür ederim @Serkan Aydemir :)))

  YanıtlaSil