14 Eylül 2014 Pazar

BİR O YANA - BİR BU YANA (VOL:42)


Merhaba bitmeyen akbillerim. 
 • Zengin olmanın getirdiği bazı küçük şımarıklıklar vardır. Mesela yeni aldığın telefonun jelatinini tek seferde sökmek gibi... Peki ya ben öyle miyim? Dizüstü bilgisayarımın jelatinini bile hala çıkarmadım ben! Gelmeyin üstüme! Dokunmayın!
 • Uçamadığını düşünüyorsan, yanılıyorsun demektir. Çünkü Tanrı, uçabilmesi için insana mutluluğu vermiştir.
 • ''Bana bir eşyaymışım gibi davranın bayım. Sizi gördüğüm yerde baştan ayağa dökülmek istiyorum.'' dedi kız içinden. Adam duymadı. 
 • Annelerin yaptığı en çılgın aktivitenin 30 kilo domatesi alarak kışlık malzeme yapmaları olduğunu düşünüyorum. Sanki kışın savaş çıkacak da sığınaklara kaçacakmışız gibi davranıyorlar. Hayır yani bizim evde de durum aynı. Annem için adeta milli bir mesele bu! Mesela kadın gözlerimin önünde 2 tepsi börek yapıp buzluğa koyuyor! Yesek ne olur yani? Ne olur yani midemiz yemek görse? Game of Thrones'da kaç sezondur ''winter is coming'' diye dolaşıyorlar ortada, adamlar karda kışta savaşıyor falan ama bir annenin de çıkıp 30 kilo domatesi rendelediğine şahit olmadım ben! 
 • Annem sürekli Türkmax-Gurme adı verilen bir kanal izliyor. Önünde de bir not defter, yemeklerin hepsini not ediyor. Fakat biz akşam gene taze fasulye ve pilav yiyoruz. 
 • Geçtiğimiz günlerde adeta sinir krizi yaşamama neden olan bir olaya şahit oldum. Taksim metrosunda giderken henüz 12-13 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim bir İngiliz'e yurdumun ahlak yoksunu kişilerinin alenen sarkıntı olduğunu gördüm. Küçücük kız, her şeyden habersiz demirlere tutunup annesine oyunlar yaparken babam yaşında adamların ağzının suyunu akıtarak çiçekli eteğinin sıyrılacağı anı beklemeleri, dahası sözlü olarak da asılmaları sonucunda dayanamayarak sesimi yükselttim: ''SEN NEREYE BAKIYORSUN?! BAKTIĞIN YERE DİKKAT ET YOKSA ŞİMDİ OLAY ÇIKARACAĞIM!'' Adamlar metrodan hemen indi... Lütfen siz de susmayın olur mu? Böyle şeylere şahit olduğunuzda lütfen susmayın!
NOT: Son günlerde bloğa vakit ayıramadığım farkındayım. Aslında neredeyse her gün yazı girmek için bloğun yeni yayın oluştur şeysine geliyorum ama nedendir bilinmez, son derece travmatik yazılar çıkarıyorum ortaya. Oysa ki ben sizi gülümsetmek istiyorum. 

6 yorum:

 1. senin annen yine yemek programı seyrediyormuş, benimkinde o da yok ama taze fasulye pilav var :(
  domatesler.. evet.. yirmiden fazla kavanoz var masanın üstünde :)

  YanıtlaSil
 2. @Atakan Yener: bence Game of Thrones'da ''winter is coming'' olayı çok yanlış algılanmış. Kesinlikle domatesleri kavanozlasardı böyle olmazdı :)

  YanıtlaSil
 3. Annem sürekli Türkmax-Gurme adı verilen bir kanal izliyor. Önünde de bir not defter, yemeklerin hepsini not ediyor. Fakat biz akşam gene taze fasulye ve pilav yiyoruz. Yalnız şu nota o kadar güldüm ki :) ofisteki arkadaşlarım şöyle hafiften bana baktılar. :)
  Sizi takibe aldım, bende bloguma beklerim ..
  http://yagmur-serhats.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. @Yağmur Serhat: güzel yorumun için teşekkür ediyorum :) bloğuna geleceğim :)

  YanıtlaSil
 5. Çok iyi yapmışsın kesinlikle susmamak lazım !

  YanıtlaSil
 6. Olsun, böylesi de güzel!

  YanıtlaSil