3 Ekim 2012 Çarşamba

BİR O YANA - BİR BU YANA (VOL:12)


Merhaba Rapunzel'in saçları kadar havalı olan okuyucularım.
  • Geçen gün Taksim'de yürürken 23 senelik hayatım boyunca hayalini kurduğum bir olay gerçekleşti sevdiceklerim. Fazlasıyla heyecanlı bir turist tarafından durduruldum ve ''excuise me. where is Sultanahmet?'' sorusuna maruz kalan şanslı insanlardan biri oluverdim... Tam da ''turkish delight'' kıvamında bir kız moduna girecektim ki aklıma fena fikirler geldi. Adeta bir melek - şeytan kapışması yaşadım içimde... Bir yanım - ki kendisine kısaca ''kör şeytan'' diyebiliriz.- gönder şu godiği yanlış tarafa dolaşsın dursun derken, diğer yanım - ki kendisine kısaca ''melek'' diyebiliriz. - doğru yönü tarif et ve türk insanının ne kadar misafirperver olduğunu göster diyordu... Ben tam bu sorulara cevap arıyordum ki ağzımdan ''go go go and turn left and go go go'' gibi bir şey çıktı. LAN?! BENİM İNGİLİZCEM NEREME KAÇTI LAN?!
  • İşte bu da böyle bir anımdır. (: (aqladım deliceeee!)
  • Bazen başım o kadar çok ağrıyor ki beynimin içinde büyük bir tümörüm olduğunu hayal ediyorum. Eğer öyle bir şey varsa kendisinin huyunu merak ederim. İyi huylu mu acaba? Kötü huylu bile olsa ''kendisi iyi ama arkadaş çevresi kötü'' diyerekten savunabilir miyim ki? Hem tümör dediğin iyi huylu olmaz ki. İyi huylu olsa adı tümör olmaz bi kere değil mi? Cidden çok kararsız kaldım şuan.
  • Allahın varlığını veya yokluğunu ispatlamaya çalışan ne çok insan var değil mi? Bence Allah dev ekran televizyonunda bunları izleyerek çok eğleniyordur. Şimdi elbette ''fetva mode on'' yapmak değil amacım ama geçen gün fazlasıyla dindar bir arkadaşımla girdiğimiz sohbette kendisi ''allah öyle ince bir sistemde dünyayı yaratmıştır ki, dünya yerinden bir milim oynasa güneş hepimizi yakar.'' tarzında bir şey söyledi. ''Böyle şey mi olur?'' demeyeceğim ama madem öyle bundan böyle evde zıplamıyım diye düşündüm. Malum cıssss oluruz falan. Gerçi bu arkadaşın bahsettiği belki de ahiret uzunluk ölçüleriyle alakalı olabilir. Belki de cenabul rabbim öyle ince bir hesap yapmıştır ki, ben zıplayınca dünya yok olmaz. (:
  • Bazı insanlar keşke annesinin yaptığı doğum kontrol testinde negatif sonuç çıkarsalardı da hiç gelmeselerdi bu dünyaya. Bu çok mu ağır oldu ki? Bence hayır.
  • Bazen kendimi Amerika vatandaşlığından atılmış Captain America gibi hissediyorum. Öylesine yapayalnız işte...
  • Ödev hazırlarken bazen o kadar saçmalardım ki kaynakça olarak ''götüm'' yazmak isterdim.
  • Şimdi ben böyle rahat rahat oturuyorum burada ama ya bir şekilde gizli bir örgütün en gizlisinden bir sırrına şahit olsaydım? Ya federaller tarafından kırmızı bültenle aranıyor olsaydım?
  • Borsaya neden ''kara borsa'' denildiğini bilen varsa söylesin nolur...
  • Hadi öptüm bak görüşürük.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder